Badminton SwedenTävlingskalender




 
Sök
Skriv ut Exportera
Vecka Datum Namn Ort Hall Ungdom Senior Klasser

Mars 2021


9 6-7 Götaslaget 2021 Linköping Linköping SportcenterTävlingen INSTÄLLD 3 4 A, B, C, U11, U13, U15, U17
9 6-7 Frölundaspelen Göteborg SportarenanTävlingen INSTÄLLD 3 4 U9-U17, Elit, A,B,C och D
9 6-7 Lergöksträffen Ängelholm, Skälderviken LingvallenTävlingen INSTÄLLD 4 A B C D
9 6-7 Mörrumsträffen 2021 Mörrum och Svängsta Norrevångshallen, GarciahallenTävlingen INSTÄLLD 3 4 HSU9,DSU9 U13-U17 A,B,C,D.
9 7-7 Komet Dubbel och Mix.. Stockholm KomethallenTävlingen INSTÄLLD 1, 3 4 U9, U11, U13, U15, U17, A, B, C
10 13-14 Nissanslaget Halmstad SöndrumshallenTävlingen INSTÄLLD 3 4 U11-U17, E,A,B,C
10 13-14 FZ FalanZlaget 2021 Falköping Odenhallen/Frejahallen/Ållebergsgymnasiet/DotorpsskolanTävlingen INSTÄLLD 1 och 3 4 U9N-17N (Nivå 1), U9-17, ABC
10 13-14 Yonex Ungdom och Sen.. Stockholm KomethallenTävlingen INSTÄLLD 1, 3 4 U9, U11, U13, U15, U17, A, B, C
10 13-14 Wätterstad Cup Jönköping RacketcentrumTävlingen INSTÄLLD 3 4 A,B,C, U11-17
10 13-14 Borlänge Open Borlänge Borlänge BadmintonhallTävlingen INSTÄLLD 3 4 A,B,C,U17-U11
10 13-14 Sjöbo ABC Färsingahallen Ågatan 3 27535 Sjöbo FärsingahallenTävlingen INSTÄLLD U-13 nivå 3, U-15 nivå 3, U-17 nivå 3 A, B, C alla åldrar A,B,C, U-13, U-15, U-17
12 27-27 Älmhults Nybörjartäv.. Älmhult LinnéhallenTävlingen INSTÄLLD 1 U9-U17
12 27-28 Vårblixten 2021 Nivå.. Källby o Götene Källbyhallen o Västerbyhallen. Liljestensskolan o PrästgårdsskolanTävlingen INSTÄLLD 1 o 3 4 Nivå 3 o 4. A,B,C,Motion,17,15,13,11 Nivå 1. 15,13,11,9,8
12 27-28 Glada Hudik Cup 2021 Hudiksvall Idrottshallen m flTävlingen INSTÄLLD 3 4 A, B,C, U11-U17
12 27-28 Sollentuna Cup Sollentuna Sollentuna rackethallTävlingen INSTÄLLD Nivå 1, Nivå 3 Nivå 4 A-C, U9-U17
12 27-28 Polarfjädern Kiruna SporthallenTävlingen INSTÄLLD 3 4 Nyb. U9-U15 / U9-U19 / A,B,C

April 2021


13 3-4 Kista Veteran 2021 Kista Kista Racket Center - 4 V35 - V75
14 10-11 LUGI EuroFinans Juni.. Lund Victoriastadion 1,2 och 3 U9, U11, U13, U15 och U17
14 10-11 Gåsfjädern Open Skogås Skogås Racketcenter 1 och 3 4 U9-U15 ABC
14 10-11 Trollhättan Ungdom Trollhättan Innovatumhallen 1 och 3 U9 - U17
14 10-11 Snödroppen 2021 Karlskoga Stråhallen 3 4 Alla klasser A, B, C samt U11-U15
14 10-11 Umeå Nordiska 2021 UMEÅ Badmintonstadion 3 4 U11, U13, U15, U17, A, B, C
14 10-11 Sydostsmashen Vår Karlshamn Gamla Tennishallen & Väggahallen 1 & 3 4 Nybörjarklasserna - U9N-U17N (endast singel) Ungdom och Seniorklasserna - ABCD, U11-U17 (singel, dubbel och mixed)
15 16-18 Svenska Cupen Uppsala Upplands Boservice arena/Fyrisfjädern och FyrishovTävlingen INSTÄLLD Nivå 5 Födda 2004 - 2010
15 17-17 Vårcupen Jönköping Racketcentrum 1 U11, U13, U15, U17
15 17-18 Botkyrkaslaget Norsborg Botkyrka Rackethall 1, 3 4 Klass 1: U11-U17 HS/DS, Klass 3: U11-U15 HS/DS/MD/HD/DD, Klass 4: A, B, C HS/DS/MD/HD/DD
15 17-18 MBK Yonex Open Malmö Malmö Badminton Center U11,U13,U15,U17 A,B,C A,B,C
17 30-2 Victor Svenska Mäste.. Tranås Bredstorpshallen 6 Alla Veteranklasser V35-V75

Maj 2021


17 1-2 Örebrocupen 2021 Örebro Backahallen, samt skolhallar 3 4 U11-U17 samt A-C
17 1-2 Kvastenspelen 2021 Kalmar Kalmar Sportcenter 3 4 U11, U13, U15, U17, A, B, C, D
17 1-2 First hotel Christia.. Kristianstad Kristianstad Arena 1,3 4 A-D, U9-U17
801