Badminton SwedenTävlingskalender




 
Sök
Skriv ut Exportera
Vecka Datum Namn Ort Hall Ungdom Senior Klasser

September 2021


37 18-19 Pågen Senior och Ung.. Malmö Malmö Badminton Center Nivå 3 Nivå 4 U11, U13, U15, U17, A, B, C
38 25-26 Sten Sturefjädern 20.. Ulricehamn Sim och Sporthallen 3 4 A-C, U9-U17
38 25-26 Älmhultsträffen Älmhult Linnéhallen / Haganäshallen 3 4 U9-U17+ A-C
38 25-26 Umeträffen 2021 Umeå Badmintonstadion 3 4 U11, U13, U15, U17, A, B, C
38 25-26 Sollentuna Elit ABC Sollentuna Sollentuna Rackethall 4 Elit A, B, C,

Oktober 2021


39 2-3 Cloettasmashen Ljungsbro Ljungsbro Sporthall Nivå 3 U11 - U17
39 2-3 Scandic Hallandia Cu.. Halmstad Söndrumshallen 3 4 U11-U17, E, A, B, C
39 2-3 Paltspelen Piteå Hällströms ArenaTävlingen INSTÄLLD 1-3 - U9-U19
39 2-3 Storsjöcupen Östersund Lugnvikssporthall 3 4 U9-U17 A,B,C
39 2-3 Spåret Open Höst Enskede Enskede Rackethall 1 och 3 4 U9-U17 ABC
40 9-10 SJT - GotElit Göteborg Fjäderborgen 6 4 U13, U15, U17, U22/Elit
40 9-10 GotElit Nationell Mölndal Åby Badmintonhall Nivå 3 U11-U13
40 10-10 Komet Tjejtävling Järfälla, Stockholm Komethallen 1, 3 4 U9, U11, U13, U15, U17, A, B, C
41 16-17 A-smashen 2021 Arvidsjaur Camp Gielas 1 till 3 U11-U17
41 16-17 Svensk Grand Prix 2 .. Umeå Badmintonstadion 7 HS, DS, HD, DD, MD. Endast elitklass.
41 16-17 SUEZ CUP 2021 Norrköping Racketstation 3 4 A-, B-, C- U11, U13, U15 och U17
41 16-17 Picassofjädern Kristinehamn Brogårdshallen, Södermalmshallen. 3 4 A, B, C och U9-U17
41 16-17 Bergsåkers Ungdomstä.. Sundsvall Engelska skolan och Hagaskolan 1,3 U9,U11,U13N,U13,U15N,U15,U17
41 16-17 Kista Open 2021 Kista Kista Racket Center 4 A, B, C
42 23-24 SERIEHELG _ - _ _ Div 1-4
43 30-31 Ölandsspelen Färjestaden Färjehallen , Torslundahallen Nivå 3 Nivå 4 U9- U17 A,B,C singel, dubbel och mixed
43 30-31 Skogås Open Skogås Skogås racketcenter 1-3 4 U11-U15, A,B,C
43 30-31 Borlänge Energi Cup Borlänge Borlänge Badmintonhall 3 4 A,B,C,U17-U11

November 2021


44 6-7 Lilla Åbyslaget Mölndal Åby Badmintonhall Nivå 1 U9-U17
44 6-7 Österssjöspelen 2021 Karlskrona NKT Arena 1 & 3 4 U9-U17 nivå 1 (singel), U11-U17 nivå 3 (singel och dubbel), A-D (singel, dubbel och mix)
44 6-7 Ljusdroppen 2021 Ljusdal/Färila Giganten Sporhall + Färila Sporthall 3 4 A,B,C,U13,U15
44 6-7 Kärcher Cup, Trollhä.. Trollhättan Innovatumhallen 3 4 Elit, A, B, C och U11 - U17
44 6-7 Luleträffen Luleå Hälsans hus och Porsöhallen 1 och 3 4 A-C, U11-U19 U11-U19N
44 7-7 Komet Dubbel och Mix.. Järfälla, Stockholm Komethallen 1, 3 4 U9-U17, A, B, C
45 11-14 Swedish Youth Malmö Malmö Badminton Center 6 U13-U17
45 13-13 Nissecupen Mörrum Norrevångshallen 1 U9N-U17N
45 13-14 LUGI EuroFinans Cup Lund Victoriastadion 4 A, B, V35,V40,V45,V50,V55,V60,V65,V70
45 13-14 Askims motions och n.. Göteborg Askims Racketcenter 1 Motion U9, U11, U13, U15, U17, Motion
45 13-14 Botkyrka Open Norsborg Botkyrka Rackethall 1, 3 4 U9-U17 (kl 1 endast singel) U11-U15 (kl 3), A,B,C(kl 4) -Singel, Dubbel, Mixed
45 13-14 Wättersmashen Jönköping Racketcentrum 3 U9, U11, U13, U15, U17
45 13-14 Dunet Open Karlskoga Stråhallen 2 4 Alla klasser A, B, C samt U11-U15
801