Badminton SwedenTävlingskalender





 

Kalender

Sök
Datum Aktivitet Kalender Verktyg
10 AUG Falkenbergs Sommarspel 2019
17 AUG Sollentuna Singel och Sollentuna Dubbel ochmixedturnering
31 AUG Jump Yard Ungdom och Senior 2019
1 SEP Sten Sturefjädern 2019 50 år - Till Stig Kjellssons minne
7 SEP SGP1
7 SEP Bjärredsspelen 2019
7 SEP Viking Cup
21 SEP Strået vassare
28 SEP IKEA Cup
28 SEP Spåret Open Höst
28 SEP Umeträffen 2019
28 SEP Sjöbo cup 2019 HT
5 OKT SJT 1 (GotElit)
5 OKT Sydostsmashen Veteran 2019
5 OKT Arosträffen 2019
5 OKT Storsjöcupen
5 OKT CLOETTASMASHEN
12 OKT Västsvenska Ungdomsspelen
19 OKT Borlänge Energi cup
19 OKT Dubbelstrået
19 OKT Halmstadträffen
19 OKT Picassofjädern
19 OKT Skogås Open
19 OKT Bolistsmashen 2019
19 OKT SUEZ CUP
26 OKT SGP 2
26 OKT Mploy Sundsvall Open
26 OKT Ölandsspelen
26 OKT Tävling Sollentuna
2 NOV Östersjöspelen 2019
2 NOV Ljusdroppen 2019
2 NOV Kärcher Cup, Trollhättan
2 NOV Kista Open ABC 2019
9 NOV Askims motions och nybörjartävling
9 NOV Stålfjädern
9 NOV Sollentuna Elit AB
9 NOV Wättersmashen
16 NOV A-smashen 2019
23 NOV SJT 2 U17 samt Elit/U22
23 NOV SJT 2
23 NOV Sollentuna Open
23 NOV Skoskavet
23 NOV LUGI EuroFinans Cup
24 NOV BMK Kungs Höstcup (Nybörjartävling)
30 NOV Alnöträffen 2019
30 NOV Orion Cup
7 DEC Tranåsträffen 2019
7 DEC Lagaholmsspelen 2019
7 DEC Laxaträffen
7 DEC Sydostsmashen SOS 2019
7 DEC AURA - SLAGET
7 DEC Botkyrka Open
7 DEC Kinnekulleblixten
7 DEC Kanonslaget
7 DEC Badmintonstadion Cup
14 DEC BSO U17 Skogås
14 DEC SJT 3 BSO
14 DEC Badminton Stockholm Open Elit/U22 Spårvägen
14 DEC BSO SJT U15
14 DEC BSO U11 2019
14 DEC Carlstad Open
21 DEC Baker Tilly Open
28 DEC Skogås Singelturnering
4 JAN Bele Nordins Minnestävling
4 JAN Dygnslaget
11 JAN SJT 4
11 JAN Arosfjädern 2020
11 JAN "Sponsornamn" Open
11 JAN Ostkakan 2020
25 JAN AURA Open
25 JAN Elon Bredden Open 2020
25 JAN Jonasträffen 2020
25 JAN Ekerö Open 2020
25 JAN Växjö Open 2020
25 JAN Västra Frölunda Nybörjartävling
25 JAN Peking Cupen
31 JAN Senior SM
31 JAN Stockholm Vintage
1 FEB Lindabspelen
1 FEB Gripenträffen Nr 52
1 FEB Täby Ungdom
1 FEB Mölnlyckefjädern 2020
9 FEB Vinterstrået
15 FEB Örnfjädern 2020
15 FEB Boda Borg Cup 2020
15 FEB Eken Cup
15 FEB Badmintontrofén
15 FEB Bedini Cup 2020
15 FEB PS Partner Cup, Trollhättan
15 FEB Växjö Open 2020 (U)
21 FEB SM U19
22 FEB Vikingaslaget
22 FEB Gåsfjädern Yonex Junior
22 FEB Guldfjädern
22 FEB Enångers ABC och undomstävling
29 FEB Götaslaget
29 FEB Lergöksträffen
29 FEB FZ FalanZlaget 2020
29 FEB Knalleträffen
29 FEB Kista Open MJT 2019
29 FEB Götaslaget
7 MAR Storslaget
7 MAR Wätterstad Cup
7 MAR Frölundaspelen
20 MAR SM U17
20 MAR SM U13
20 MAR SM U15
21 MAR Borlänge Open
21 MAR Polarfjädern
21 MAR Snödroppen
21 MAR Nissanslaget
21 MAR Sydostsmashen Ungdom 2020
21 MAR Kista Cup 2020
27 MAR Veteran-SM
28 MAR Älmhults Nybörjartävling
28 MAR Baker Tillyspelen
28 MAR Vårblixten Nivå 1,3 o 4
28 MAR Umeå Nordiska
13 APR Påskcupen
17 APR Svenska cupen
18 APR Yonex MBK Open
18 APR Botkyrkaslaget
18 APR Örebrocupen
18 APR EL-FORCE CUP, Trollhättan
18 APR Vårcupen
18 APR Kungs Rockstile Open 2020
18 APR Arvika Open 2020
25 APR Kongahällaslaget 2020 till minne av Jörgen Nordbakk
25 APR Spåret Open Vår
25 APR Glada Hudik Cup 2020
25 APR LUGI EuroFinans Junior Cup
2 MAJ SGP 5
2 MAJ Askims A och B-klass
2 MAJ First Hotel Christian IV cup
9 MAJ MBK ungdom
9 MAJ Aros Nybörjartävling 2019
9 MAJ Kvastenspelen 2020
9 MAJ Trandansen våren 2020
9 MAJ Yonex International Varberg
16 MAJ Racketspecialisten.se Open
16 MAJ Lag SM Ungdom
22 MAJ Gothenburg Open
30 MAJ Komet Open 2020
 
 
52