Badminton SwedenTävlingskalender




 
Sök
Skriv ut Exportera
Vecka Datum Namn Ort Hall Ungdom Senior Klasser

Augusti 2018


33 18-19 Sollentuna Singel oc.. Sollentuna Sollentuna Rackethall 1, 3 4 U9-U17 A-C
34 25-26 Täby ABC Täby Täby RacketCenter 4 ABC

September 2018


36 8-9 SGP 1 Umeå Badmintonstadion 7 Elit
36 8-9 Bjärredspelen Bjärred Borgebyhallen, Bjärrehovshallen 1, 3 4 U11,U13,U15,U17, A-C
36 8-9 Sten Sturefjädern 20.. Ulricehamn Sim och Sporthallen 3 4 A,B,C,U9,U11,U13,U15,U17
36 8-9 Komet ABC och Ungdom.. Järfälla Komethallen 1, 3 4 U11-U15, ABC
37 14-16 Swedish Youth Games Malmö Malmö Badmintoncenter 6 U13-U17
37 15-16 Ljusdroppen 2018 Ljusdal Giganten+Slotte+Färila Sporthall 3 4 U11, U13, U15, U17, A, B, C
37 15-16 Viking Cup Sollentuna Sollentuna Rackethall 1, 3 4 A-C U9-U17
37 15-16 Halmstadträffen Halmstad Söndrumshallen 3 4 Elit, A,B,C U11-U17
37 15-16 Bolistsmashen Färgelanda Idrottshallen 3 4 U9-U17 ABC
38 22-23 Seriespel Div 1-4 Enligt BS serieprogram Enligt BS serieprogram Enligt BS regelverk Enligt BS regelverk Enligt BS serieprogram
38 22-23 Seriespel Div 1-4 Se seriekalender Se seriekalender Enligt BS rankingregler Enligt BS rankingregler Seriespel
39 29-29 Sjöbo cup 2018 HT Sjöbo Färsingahallen 1 U9N, U11N, U13N, U17N
39 29-30 Umeträffen 2018 Umeå Badmintonstadion 3 4 SU9, DU9, U11, U13, U15, U17, A, B, C
39 29-30 IKEA Cup Älmhult Älmhult Linnéskolan/ Haganässkolan 3 4 U9-17, A-C
39 29-30 Arosträffen Västerås Bellevuestadion 3 4 U11, U13, U15, U17, A, B, C

Oktober 2018


40 6-7 GotElit SJT 1 + U22/.. Mölndal + Göteborg Åby hallen 3, 6 4 U11,U13, U15,U17, U22/Elit
40 6-7 Storsjöcupen Östersund Lugnvikssporthall 3 4 U9-U17 A,B,C
40 6-7 Spåret Open Senior Enskede Enskede Rackethall 1, 3 4 U9-U15, A-C
40 6-7 Picassofjädern Kristinehamn Södermalmshallen, Brogårdshallen 2 3 U9-U17, A, B, C
41 13-14 SUEZ CUP Norrköping Racketstadion 3 4 A, B, C, U13, U15, U17
41 13-14 Borlänge Energi Cup Borlänge Borlänge Badmintonhall 3 4 abc u17-u11
41 13-14 Östersjöspelen 2018 Karlskrona NKT Arena Karlskrona 1, 3 4 A, B, C, U9-U17
41 13-14 Gåsfjädern Yonex Ope.. Skogås Skogås Racketcenter 1, 3 4 A,B,C U9 - U15
41 13-14 Tengo Sport Cup Helsingborg Olympiahallen 1, 3 U11-U19
41 13-14 Luleträffen Luleå Hälsans Hus samt Örnässkolans Sporthall 1, 3 4 A,B,C, U11-U17, U11-U17N
41 13-14 Wättersmashen Jönköping Racketcentrum 3 4 A, B, C, U9, U11, U13, U15, U17.
801