Badminton SwedenTävlingskalender




 
Sök
Skriv ut Exportera
Vecka Datum Namn Ort Hall Ungdom Senior Klasser

Augusti 2019


35 31-1 Jump Yard Ungdom och.. Järfälla, Stockholm Komethallen 1, 3 4 U9, U11, U13, U15, U17, A, B, C

September 2019


35 1-1 Sten Sturefjädern 20.. Ulricehamn Sim och Sporthallen 3 4 A-C, U9-U17
36 7-8 SGP1 Umeå Badmintonstadion 7 Elit
36 7-8 Bjärredsspelen 2019 Bjärred Borgebyhallen, Bjärrehovshallen N1, N3 A,B,C U11-U17, senior
36 7-8 Viking Cup SOLLENTUNA Sollentuna Rackethall nivå 1 och 3 nivå 4 A-C U9-U17
38 21-22 Seriespel Div 1-4 Enligt BS serieprogram Enligt BS serieprogram Enligt BS regelverk Enligt BS regelverk Enligt BS regelverk
39 28-28 Strået vassare Karlskoga Stråhallen 1 - U9 - U17
39 28-28 Sjöbo cup 2019 HT Sjöbo Färsingahallen 1 U11N, U13N, U15N, U17N
39 28-29 IKEA Cup Älmhult Linnéhallen / Haganäshallen 3 4 U9-U17+ A-C
39 28-29 Spåret Open Höst Enskede Enskede Rackethall 1 och 3 i singel, 3 i dubbel. 4 ABC, U9-U17
39 28-29 Umeträffen 2019 Umeå Badmintonstadion 3 4 U9, U11, U13, U15, U17, A, B, C
39 28-29 Grundslaget Västra Frölunda Påvelundshallen 1 U9, U11, U13, U15

Oktober 2019


40 5-6 SJT 1 (GotElit) Göteborg Askims Racketcenter 3,6 4 U13,U15,U17, U22/Elit
40 5-6 Arosträffen 2019 Västerås Bellevuestadion 3 4 U11, U13, U15, U17, C, B, A
40 5-6 Storsjöcupen Östersund Lugnvik 3 4 U-9-U17 senior A,B,C
40 5-6 CLOETTASMASHEN Ljungsbro Ljungsbro Sporthall Nivå 4 A, B, C
40 5-6 Paltspelen Piteå Hällströms Arena 1-3 U9-U19
41 12-13 Seriespel Div 1-4 Enligt BS serieprogram Enligt BS serieprogram Enligt BS regelverk Enligt BS regelverk Enligt BS regelverk
42 19-19 Dubbelstrået Karlskoga Stråhallen - 4 A, B, C, Motion
42 19-20 Borlänge Energi cup Borlänge Borlänge Badmintonhall 3 4 A,B,C U11-U17
42 19-20 Scandic Hallandia Cu.. Halmstad Söndrumshallen 3 4 U11-U17, E,A,B,C
42 19-20 Picassofjädern Kristinehamn Brogårdshallen, Södermalmshallen 3 4 U9-U17, A, B, C
42 19-20 Skogås Open Skogås Skogås Racketcenter 1 och 3 4 U9,U11,U13,U15, A,B,C-klass
42 19-20 Bolistsmashen 2019 Färgelanda Färgelanda Sporthall 3 3, 4 U11, U13, U15, U17, A, B, C
42 19-20 SUEZ CUP NORRKOPING Racketstadion 3 4 U13, U15,U17, A, B,C
42 19-20 Luleträffen Luleå Porsöohallen och Gammelstads sporthall 1-3 4 A,B,C, U9-U17
801